IKON →
Ikonka ze soutěže,kam jsme se přihlásili ↓↓

Jaký účes si vybrat??

12. března 2010 v 19:52 | Metra |  vlasy
Ideální střih by měl zvýraznit přednosti a zakrýt nedostatky vaší tváře. Má to však jeden háček: účesy není možné kdykoli zkoušet a měnit, jak byste chtěli. Pokud se rozhodnete pro nový účes, který je třeba pro vás nevhodný, musíte se smířit s tím, že minimálně několik měsíců se vám tento krok nepodaří napravit. Účes nejsou šaty nebo obuv - vlasy máte jen jedny, vaše vlastní!
Při volbě správného účesu přece jen existuje alespoň jedna pomůcka: zjistit tvar vašeho obličeje a podle něj vybírat účes.

Typy obličeje

Oválný obličej

Je to univerzální tvar, ku kterému se hodí téměř všechny účesy, ať už jsou to vlasy krátké, dlouhé, rovné anebo vlnité. Vůbec nezáleží na délce vlasů. Stačí, pokud vám prameny dosahují k lícním kostem, rtům anebo bradě - podle toho, kterou partii obličeje chcete zvýraznit!
Typické znaky:
délka tváře je 1,5násobkem šířky, čelo je širší než brada, vynikají lícní kosti, obličej se jemně zužuje k ostřejší, ale zaoblené bradě.
Celebrity s tímto typem obličeje: Kate Hudsonová, Jessica Alba, Jennifer Anistonová, Grace Kellyová, Uma Thurmanová, Catherine Zeta-Jonesová.

Úzký a podlouhlý obličej

Podlouhlý obličej je většinou velmi pěkný a působí magicky. Je však třeba se vyvarovat účesů, které splývají při okrajích obličeje a zvýrazňují jeho délku. Pokud máte tento typ obličeje, určitě nepotřebujete jeho délku zvýrazňovat. Vyvarujte se extrémně dlouhých anebo krátkých vlasů. Ideální jsou účesy s vlasy sahajícími k tvářím, krátké a bohaté. Skvěle vypadají také kudrnaté a vlnité vlasy. Další možností je hustá ofina zastřižená až k obočí.
Typické znaky:
obličej je podstatně delší než širší, čelo, lícní kosti i čelist jsou přibližně stejně široké, brada je často ostrá, ale zaoblená.
Celebrity s tímto typem obličeje: Sarah Jessica Parkerová, Ashlee Simpsonová, Claudia Shifferová.

Kulatý obličej

Vaším hlavním cílem by mělo být nevytvářet linie vlasů kolem obličeje. Dojem kulatosti můžete minimalizovat dlouhými rovnými vlasy padajícími k úrovni ramen. Vlasy by měly zakrývat také část tváří. V žádném případě nenoste pěšinku uprostřed hlavy.
Typické znaky:
délka i šířka obličeje jsou přibližně stejné, obličej je nejširší v úrovni lícních kostí.
Celebrity s tímto typem obličeje: Cameron Diazová, Kirsten Dunstová, Fergie, Marilyn Monroeová.

Hranatý obličej

Pokud máte hranatý obličej, pravděpodobně budete chtít zmírnit ostré, hranaté linie vašeho obličeje. Skvěle se to dá zvládnout pomocí vlnek anebo kudrn. Snažte se, aby vám účes zakrýval uši. Určitě nedoporučujeme dlouhé rovné vlasy anebo vertikální střihové linie.
Typické znaky:
obličej je stejně dlouhý jako široký, čelo, lícní kosti a čelist jsou přibližně stejně široké, čelist má často hranatý tvar.
Celebrity s tímto typem obličeje: Angelina Jolieová, Demi Mooreová, Brooke Shieldsová, Gwyneth Paltrowová.

Obličej ve tvaru srdce

Obličej tohoto typu je vzácný a má svoje zvláštní kouzlo. Upřednostňujte účesy, které vytvářejí objem kolem spodní časti obličeje. Ať už jsou vaše vlasy jakékoliv, ať jsou husté nebo jemné, vyvarujte se příliš dlouhých vlasů. Deset centimetrů pod úrovní ramen bohatě stačí.
Typické znaky:
široké lícní kosti a oválné čelo, úzká čelist s ostřejším zakončením brady.
Celebrity s tímto typem obličeje: Mariah Careyová, Madonna, Jane Seymourová, Jennifer Lopezová. Je samozřejmé, že i když máte některý z těchto typů obličeje, ještě to neznamená, že nemůžete experimentovat. Ostatně hvězdy showbyznysu jsou pro vás příkladem, že pokud si zvolíte správný účes, jehož střih se kadeřníkovi opravdu podaří, může vám slušet také styl, u něhož byste to nečekali.
Samozřejmě je třeba brát v úvahu také další vlastnosti vlasů, jako je například jejich kvalita anebo hustota. Náš program by vám měl výrazně pomoci. K tomu, abyste změny účesu už nikdy nelitovali, jsme pro vás vytvořili virtuálního on-line stylistu HappyHair. Přejeme vám s HappyHair hodně zábavy - a hlavně - perfektní účes!

►Zdroj◄
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti náš blog?

jj,je super ;) 34.4% (189)
jo,ujde 31.9% (175)
ne,hrůůza 33.7% (185)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama